Contactează-ne

Sport

Cupa Mării Negre / Schimbări în programul categoriei 2011

Publicat acum

,

În perioada 10-15 iulie, pe terenul central din cadrul Complexului Sportiv Sparta Techirghiol, se vor desfășura partidele categoriei 2011 de la Cupa Mării Negre.

Cele 24 de echipe participante au fost împărțite în 6 grupe de câte 4 echipe.

Iată programul competiției

Grupa A

  1. Real Galați
  2. ACS Kids Sânmihaiu Român
  3. Gloria Kids București
  4. CS Diosig

Etapa I

Real Galați – CS Diosig – 10 iulie ora 15:30 – 16:20 (Teren I)

ACS Kids Sânmihaiu Român – Gloria Kids București  – 10 iulie ora 15:30 – 16:20 (Teren II)

Etapa II

CS Diosig – Gloria Kids București – 11 iulie ora 8:30 – 9:20 (Teren I)

Real Galați – ACS Kids Sânmihaiu Român – 11 iulie ora 8:30 – 9:20 (Teren II)

Etapa III

ACS Kids Sânmihaiu Român  – CS Diosig – 12 iulie ora 9:00 – 9:50 (Teren I)

Gloria Kids București – Real Galați – 12 iulie ora 9:50 – 10:40 (Teren I) 

Grupa B

  1. Luceafărul Brăila
  2. CS Dudeștii Noi
  3. Transilvania Bistrița
  4. ACS Sport Star Buzău

Etapa I

Luceafărul Brăila – ACS Sport Star Buzău  – 10 iulie ora 16:20 – 17:10 (Teren I)

CS Dudeștii Noi – Transilvania Bistrița – 10 iulie ora 16:20 – 17:10 (Teren II)

Etapa II

ACS Sport Star Buzău  – Transilvania Bistrița – 11 iulie ora 9:20 – 10:10 (Teren I)

Luceafărul Brăila – CS Dudeștii Noi – 11 iulie ora 9:20 – 10:10 (Teren II)

Etapa III

CS Dudeștii Noi – ACS Sport Star Buzău  – 12 iulie ora 10:40 – 11:30 (Teren I)

Transilvania Bistrița – Luceafărul Brăila – 11 iulie ora 11:30 – 12:20 (Teren I)

Grupa C

  1. Fortuna Galați
  2. Luceafărul Târgoviște Alb
  3. CS Someșul Gilău Albastru
  4. Retezatul Hațeg

Etapa I

Fortuna Galați – Retezatul Hațeg – 10 iulie ora 17:10 – 18:00 (Teren I)

CS Someșul Gilău -Luceafărul Târgoviște – 10 iulie ora 17:10 – 18:00 (Teren II)

Etapa II

Retezatul Hațeg – CS Someșul Gilău – 11 iulie ora 10:10 – 11:00 (Teren I)

Fortuna Galați – Luceafărul Târgoviște  – 11 iulie ora 10:10 – 11:00 (Teren II)

Etapa III

Luceafărul Târgoviște – Retezatul Hațeg – 11 iulie ora 17:10 – 18:00 (Teren I)

CS Someșul Gilău – Fortuna Galați – 11 iulie ora 17:10 – 18:00 (Teren II)

Grupa D

  1. CS Eforie
  2. AS Olimpia Picior de Munte
  3. CSM Lugoj
  4. ACSC Cazasu

Etapa I

CS Eforie – ACSC Cazasu – 10 iulie ora 18:00 – 18:50 (Teren I)

AS Olimpia Picior de Munte – CSM Lugoj  – 10 iulie ora 18:00 – 18:50 (Teren II)

Etapa II

CSC Cazasu  – CSM Lugoj – 11 iulie ora 11:00 – 11:50 (Teren I)

CS Eforie – AS Olimpia Picior de Munte – 11 iulie ora 11:00 – 11:50 (Teren II)

Etapa III

AS Olimpia Picior de Munte – ACSC Cazasu – 11 iulie ora 18:00 – 18:50 (Teren I)

CSM Lugoj – CS Eforie – 11 iulie ora 18:00 – 18:50 (Teren II)

Grupa E

  1. Unirea Bascov
  2. Sparta Techirghiol
  3. Steaua Noua Generație
  4. Phoenix Buziaș

Etapa I

Unirea Bascov – Phoenix Buziaș – 10 iulie ora 18:50 – 19:40 (Teren I)

Sparta Techirghiol – Steaua Noua Generație – 10 iulie ora 18:50 – 19:40 (Teren II)

Etapa II

Phoenix Buziaș – Steaua Noua Generație  – 11 iulie ora 11:50 – 12:40 (Teren I)

Unirea Bascov – Sparta Techirghiol – 11 iulie ora 11:50 – 12:40 (Teren II)

Etapa III

Sparta Techirghiol – Phoenix Buziaș – 11 iulie ora 18:50 – 19:40 (Teren I)

Steaua Noua Generație  Unirea Bascov – 11 iulie ora 18:50 – 19:40 (Teren II)

Grupa F

  1. Șoimii Topraisar
  2. Someșul Gilău Alb
  3. CS Vulcan
  4. Luceafărul Târgoviște Albastru

Etapa I

Șoimii Topraisar – Luceafărul Târgoviște Albastru – 10 iulie ora 19:40 – 20:30 (Teren I)

Șomeșul Gilău Alb – CS Vulcan – 10 iulie ora 19:40 – 20:30 (Teren II)

Etapa II

Luceafărul Târgoviște Albastru – CS Vulcan – 11 iulie ora 12:40 – 13:30 (Teren I)

Șoimii Topraisar – Someșul Gilău Alb – 11 iulie ora 12:40 – 13:30 (Teren II)

Etapa III

Someșul Gilău Alb – Luceafărul Târgoviște Albastru – 11 iulie ora 19:40 – 20:30 (Teren I)

CS Vulcan – Șoimii Topraisar – 11 iulie ora 19:40 – 20:30 (Teren II)

13 iulie

Grupa 17-24 (Teren Eforie Sud)

Sferturi de finală – Meci 1 – ora 8:30 – 9:20

Sferturi de finală – Meci 2 – ora 9:20 – 10:10

Sferturi de finală – Meci 3 – ora 10:10 – 11:00

Sferturi de finală – Meci 4 – ora 11:00 – 11:50

Grupa 9-16 (Teren Techirghiol)

Sferturi de finală – Meci 1 – Ora 9:00 – 9:50 (Teren I)

Sferturi de finală – Meci 2 – Ora 9:00 – 9:50 (Teren II)

Sferturi de finală – Meci 3 – ora 9:50 – 10:40 (Teren I)

Sferturi de finală – Meci 4 – ora 9:50 – 10:40 (Teren I)

Grupa 1-8 (Teren Techirghiol)

Sferturi de finală – Meci 1 – ora 10:40 – 11:30 (Teren I)

Sferturi de finală – Meci 2 – ora 10:40 – 11:30 (Teren II)

Sferturi de finală – Meci 3 – ora 11:30 – 12:20 (Teren I)

Sferturi de finală – Meci 4 – ora 11:30 – 12:20 (Teren II)

Grupa 17-24 (Teren Eforie Sud)

Semifinale Locurile 21 – 24 Meci 1 – ora 16:00 – 16:50

Semifinale Locurile 21 – 24 Meci 2 – ora 16:50 – 17:40

Semifinale Locurile 17-20 Meci 1 – ora 17:40 – 18:30

Semifinale Locurile 17-20 Meci 2 – ora 18:30 – 19:20

Grupa 9-16 (Teren Techirghiol)

Semifinale Locurile 13 – 16 Meci 1 – ora 16:00 – 16:50 (Teren I)

Semifinale Locurile 13 – 16 Meci 1 – ora 16:00 – 16:50 (Teren II)

Semifinale Locurile 9 – 12 Meci 1 – ora 16:50 – 17:40 (Teren I)

Semifinale Locurile 9 – 12 Meci 2 – ora 16:50 – 17:40 (Teren II)

Grupa 1-8 (Teren Techirghiol)

Semifinale Locurile 5 – 8 Meci 1 – ora 17:40 – 18:30 (Teren II)

Semifinale Locurile 5 – 8 Meci 2 – ora 17:40 – 18:30 (Teren II)

Semifinale Locurile 1 – 4 Meci 1 – ora 18:30 – 19:20 (Teren II)

Semifinale Locurile 1 – 4 Meci 2 – ora 18:30 – 19:20 (Teren II)

Joi 14 iulie (Teren Techirghiol)

Finală Locurile 23-24 ora 15:30 – 16:20 (Teren I)

Finală Locurile 21-22 ora 15:30 – 16:20 (Teren II)

Finală Locurile 19-20 ora 16:20 – 17:10 (Teren I)

Finală locurile 17-18ora 16:20 – 17:10 (Teren II)

Finală Locurile 15-16 ora 17:10 – 18:00 (Teren I)

Finală Locurile 13-14 ora 17:10 – 18:00 (Teren II)

Finală Locurile 11-12 ora 18:00 – 18:50 (Teren I)

Finală Locurile 9-10 ora 18:00 – 18:50 (Teren II)

Finală Locurile 7-8 ora 18:50 – 19:40 (Teren I)

Finală Locurile 5-6 ora 18:50 – 19:40 (Teren II)

Finală Locurile 3-4 ora 19:40 – 20:30 (Teren I)

Finală Locurile 1-2 ora 19:40 – 20:30 (Teren II)

La această categorie organizatorii au introdus concepul POWER-PLAY. Astfel dacă o echipă va avea un avantaj de patru goluri (4-0, 5-1,6-2 etc), va juca automat cu un om în minus până când diferența se va reduce la doar trei goluri (4-1,5-2, 6-3 etc).

SISTEMUL DE JOC VA FI 8+1, iar timpul de joc 2 reprize de 20 de minute.

Pentru înscrierea la competiție fiecare echipă va trebui să prezinte un tabel nominal cu lotul, care va include numele fiecărui jucător, data nașterii și numărul după tricou, plus viza medicală, iar în caz de contestație va fi necesar prezentarea pașaportului, carnetului de elev vizat la zi sau a carnetului de legitimare, de asemenea vizat la zi.

Cupa Mării Negre este o competiție inclusă în proiectul Asociației Județene de Fotbal Constanța – „Fotbalul – o punte spre comunitate”, proiect realizat cu sprijinul Consiliul Județean Constanța.

Trending