Contactează-ne

Sport

Cupa Mării Negre / Schimbări în programul categoriei 2008

Publicat acum

,

În perioada 18-22 iulie, pe terenul central din cadrul Complexului Sportiv Techirghiol, vor avea loc partidele categoriei 2008 de la Cupa Mării Negre.

Astăzi alte trei echipe au confirmat participarea la turneu, astfel că numărul lor a ajuns de la 12, câte erau inițial, la 15.

Astfel, organizatorii au fost nevoiți să aducă modificări semnificative la programul competiției.

Grupa A

Transilvania Bistrița

FC Botoșani Roșu

Real Năvodari

Meciuri

FC Botoșani Roșu – Real Năvodari – 17  iulie ora 15:30 – 16:30

Transilvania Bistrița – FC Botoșani Roșu – 18 iulie 8:30 – 9:30

Real Năvodari – Transilvania Bistrița – 18  iulie ora 15:30 – 16:30

Grupa B

FC Botoșani Albastru

Școala de Fotbal Damian Militaru

Luceafărul Brăila

Meciuri

Școala de Fotbal Damian Militaru – Luceafărul Brăila – 17 iulie ora 16:30 – 17:30

FC Botoșani Albastru – Școala de Fotbal Damian Militaru – 18 iulie 9:30 – 10:30

Luceafărul Brăila – FC Botoșani Albastru – 18 iulie ora 16:30 – 17:30

Grupa C

Raiders București

Voința Valu lui Traian

Academia Flavius Stoican

Meciuri

Voința Valu lui Traian – Academia Flavius Stoican – 17 iulie ora 17:30 – 18:30

Raiders București – Voința Valu lui Traian – 18 iulie 10:30 – 11:30

Academia Flavius Stoican – Raiders București – 18 iulie ora 17:30 – 18:30

Grupa D

AXI București

Sparta Techirghiol

CS Vulcan

Meciuri

Sparta Techirghiol – CS Vulcan – 17 iulie ora 18:30 – 19:30

AXI București – Sparta Techirghiol – 18 iulie 11:30 – 12:30

CS Vulcan – AXI București – 18 iulie ora 18:30 – 19:30

Grupa E

CSS Medgidia  

ACS Școala de Fotbal Oțelul Galați

Viitorul Zimnicea

Meciuri

ACS Școala de Fotbal Oțelul Galați – Viitorul Zimnicea – 17 iulie ora 19:30 – 20:30

CSS Medgidia – ACS Școala de Fotbal Oțelul Galați – 18 iulie ora 12:30 – 13:30

Viitorul Zimnicea – CSS Medgidia – 18 iulie ora 19:30 – 20:30

Meciuri eliminatorii

19 iulie ora 8:30 – 9:30 – Grupa 9-12 Semifinale Meci 1

19 iulie ora 9:30 – 10:30 – Sfert de Finală Locurile 1-8

19 iulie ora 10:30 – 11:30 – Sfert de Finală Locurile 1-8  

19 iulie ora 11:30 – 12:30 –  Sfert de Finală Locurile 1-8   

19 iulie ora 12:30 – 13:30 – Sfert de Finală Locurile 1-8    

20 iulie ora 15:30 – 16:30 –  Grupa 9-12 Semifinale Meci 2

20 iulie ora 16:30 – 17:30 – Semifinală  Locurile 5-8

20 iulie ora 17:30 – 18:30 – Semifinală  Locurile 5-8

20 iulie ora 18:30 – 19:30 – Semifinală Locurile 1-4

20 iulie ora 19:30 – 20:30 – Semifinală Locurile 1-4

21 iulie ora 8:30 – 9:30 – Grupa 13-15 MECI 1

21 iulie ora 9:30 – 10:30 – Grupa 9-12 Finală Locurile 11-12

19 iulie ora 10:30 – 11:30 – Grupa 13-15 MECI 2 

21 iulie ora 11:30 – 12:30 –  Grupa 9-12 Finală Locurile 9-10 

21 iulie ora 12:30 – 13:30 – Grupa 13-15 MECI 3 

21 iulie ora 16:00 – 17:00 – Grupa 5-8 Finală Locurile 7-8

21 iulie ora 17:00 – 18:00 – Grupa 5-8 Finală Locurile 5-6

21 iulie ora 18:00 – 19:00 – Grupa 1-4 Finală Locurile 3-4

21 iulie ora 19:00 – 20:00 – Grupa 1-4 Finală Locurile 1-2

Pentru înscrierea la competiție fiecare echipă va trebui să prezinte un tabel nominal cu lotul, care va include numele fiecărui jucător, data nașterii și numărul după tricou, plus viza medicală, iar în caz de contestație va fi necesar prezentarea pașaportului, carnetului de elev vizat la zi sau a carnetului de legitimare, de asemenea vizat la zi.

Cupa Mării Negre este o competiție inclusă în proiectul Asociației Județene de Fotbal Constanța – „Fotbalul – o punte spre comunitate”, proiect realizat cu sprijinul Consiliul Județean Constanța.

Trending