Contactează-ne

Sport

Cupa Mării Negre Ediția a XII-a / Lista câștigătorilor

Publicat acum

,

Ediția a XII-a a Cupei Mării Negre a debutat weekend-ul trecut la Medgidia cu etapa I.

135 de sportivi au fost prezenți la evenimentul, care a avut loc la Medgidia și a fost organizat de Clubul Județean de Ciclism Constanța și Tomis Bike Constanța, în parteneriat cu Federația Română de Ciclism, CS Medgidia și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Constanța.

Iată și lista câștigătorilor:

Youth D2 Fete

1.Gogea Elena-Maria – ACS Olimpic Zărnești

2.Persoiu-Taratu Sara – ACS Olimpic Zărnești

Youth D2 Băieți

1.Minea Philip-Marian – ACS BikeRehab

2.Cocan Casian-Ștefan– ACS Olimpic Zărnești

3.Aron Radu – ACS Olimpic Zărnești

Youth D2 Băieți Amatori

1.Vlad Enache

2. Rareș Ionescu

3.Alex Baiu

Youth D1 Fete

1.Solomon Daria-Stefania – CS Medgidia

2.Enescu natalia-Maria – ACS Olimpic Zărnești

3.Moldoveanu Daria-Miruna – CS Medgidia

Youth D1 Fete Amatoare

1.Ioana Constantin

2.Sonia Stoica

3.Mara Ciubotaru

Youth D1 Băieți

1.Minea Patrick-Stefan – ACS BikeRehab

2.Vlad David-Andrei – CS Medgidia

3.Petre Timotei – ACS Olimpic Zărnești

Youth D1 Băieți Amatori

1.Robert Andre Preda

2. Tudor Mihai Dancu

3. Ștefan Algiu

Youth C Fete

1.Gologan Iohana – ACS BikeRehab

2.Ciurea Delia-Ioana – ACS Olimpic Zărnești

3.Militaru Miruna-Domnica – CS Yzo Gym

Youth C Fete Amatoare

1. Sara Martinescu

2. Teodora Tasente

3.Matilde Burghelea

Youth C Băieți

1.Stefanescu Vlad-Alexandru- ACS BikeRehab

2.Pârvulescu Tudor-Andrei – ACS Velo Academy Bucharest

3.Apostol Alexandru-Mihai – ACS BikeRehab

Youth C Băieți Amatori

1.Ștefan Cristian Dancu

2.Tudor Cristian Niculae

3.Radu Manolache

Youth B Fete

1.Pătrașcu Ioana-Anamaria – CS Vointa Cluj-Napoca

2.Persoiu-Taratu Mara – ACS Olimpic Zărnești

3.Pusca Ioana – ACS Olimpic Zărnești

Youth B Fete Amatoare

1.Teodora Ioana

2. Isabel Maria Enache

3. Maria Cristina Isabela Bresit

Youth B Băieți

1.Enescu Flavius-Pavel – ACS Olimpic Zărnești

2.Boncila Alexandru-Daniel – Daimon Sport Club

3.Tudoran Radu-Ștefan – CS Vointa Cluj-Napoca

Youth B Băieți Amatori

1.Ștefan Firoi

Youth A Fete

1.Pospai Diana-Alexandra – CS Petrolul Ploiești

2.Orzan Antonia-Maria – ACS Olimpic Zărnești

3.Pulbere Daria-Andreea – ACS Olimpic Zărnești

Youth A Fete Amatoare

1.Iulia Orban

2.Irina Ioana Munteanu

Youth A Băieți

1.Percea Tudor – ACS Olimpic Zărnești

2.Coman David-Alexandru – CS Petrolul Ploiești

3.Trica Theodor-Stefan – CS Olimpia București

Youth A Băieți Amatori

1.Bălan David

2.Matei Guțu

Etapa a II-a este programată pe 7 mai, la Constanța zona Santa Maria Bay.

Înscrierile se pot face online https://register.42km.ro/events/view?hash=f13cb06e0ce1f0a99db1cf89eb5e6a0af7fcf8a7&fbclid=IwAR26Ex9kbGCDeAYifxByX0S5LXNuzmkzLDwuCFu4N5FODpp7l5cd77dZXQE

Trending