Contactează-ne

Sport

Cupa Mării Negre – Categoria 2013 / Programul competiției

Publicat acum

,

În perioada 24-29 iulie, pe terenul central din cadrul Complexului Sportiv Sparta Techirghiol, se vor desfășura partidele categoriei 2013 de la Cupa Mării Negre.

Cele 16 de echipe participante au fost împărțite în 4 grupe de câte 4 echipe.

Iată programul competiției

2013 (2 reprize x 20 de minute)

Grupa A

Luceafărul Târgoviște Alb

ACS Galactic Junior Bistrița

Alma Sibiu

Sparta Techirghiol

Etapa I

Luceafărul Târgoviște Alb – Sparta Techirghiol – 24 iulie ora 16:00 – 16:50 (Teren I)

ACS Galactic Junior Bistrița – Alma Sibiu – 24 iulie ora 16:00 – 16:50 (Teren II)

Etapa II

Sparta Techirghiol – Alma Sibiu  – 25 iulie ora 9:00 – 9:50 (Teren I)

Luceafărul Târgoviște Alb – ACS Galactic Junior Bistrița – 25 iulie ora 9:00 – 9:50 (Teren II)

Etapa III

ACS Galactic Junior Bistrița – Sparta Techirghiol – 25 iulie ora 17:00 – 17:50 (Teren I)

Alma Sibiu – Luceafărul Târgoviște Alb – 25 iulie ora 17:00 – 17:50 (Teren II)

Grupa B

Luceafărul Târgoviște Albastru

ACS Sport Star Buzău 

Transilvania Bistrița

CSM Lugoj Albastru

Etapa I

Luceafărul Târgoviște Albastru – CSM Lugoj Albastru – 24 iulie ora 16:50 – 17:40 (Teren I)

ACS Sport Star Buzău  – Transilvania Bistrița –  24 iulie ora 16:50 – 17:40 (Teren II)

Etapa II

CSM Lugoj Albastru – Transilvania Bistrița – 25 iulie ora 9:50 – 10:40 (Teren I)

 Luceafărul Târgoviște Albastru – ACS Sport Star Buzău – 25 iulie ora 9:50 – 10:40 (Teren II)

Etapa III

ACS Sport Star Buzău  – CSM Lugoj Albastru – 25 iulie ora 17:50 – 18:40 (Teren I)

Transilvania Bistrița – Luceafărul Târgoviște Albastru – 25 iulie ora 17:50 – 18:40 (Teren II)

Grupa C

CSM Lugoj Alb

ACSC Cazasu

FC U Craiova 1948 Alb

Kinder Constanța Galben

Etapa I

CSM Lugoj Alb – Kinder Constanța Galben – 24 iulie ora 17:40 – 18:30 (Teren I)

ACSC Cazasu – FC U Craiova 1948 Alb  – 24 iulie ora 17:40 – 18:30 (Teren II)

Etapa II

Kinder Constanța Galben – FC U Craiova 1948 Alb – 25 iulie ora 10:40 – 11:30 (Teren I)

CSM Lugoj Alb – ACSC Cazasu – 25 iulie ora 10:40 – 11:30 (Teren II)

Etapa III

ACSC Cazasu – Kinder Constanța Galben – 25 iulie ora 18:40 – 19:30 (Teren I)

 FC U Craiova 1948 Alb – CSM Lugoj Alb – 25 iulie ora 18:40 – 19:30 (Teren II)

Grupa D

FC U Craiova 1984 Albastru

ACS Progresul Găești

CS Junior Țăndărei

Kinder Constanța Negru

Etapa I

FC U Craiova 1984 Albastru – Kinder Constanța Negru – 24 iulie ora 18:30 – 19:20 (Teren I)

ACS Progresul Găești – CS Junior Țăndărei – 24 iulie ora 18:30 – 19:20 (Teren II)

Etapa II

Kinder Constanța Negru – CS Junior Țăndărei – 25 iulie ora 11:30 -12:20 (Teren I)

FC U Craiova 1984 Albastru – ACS Progresul Găești – 25 iulie ora 11:30 -12:20 (Teren II)

Etapa III

ACS Progresul Găești  – Kinder Constanța Negru – 25 iulie ora 19:30 – 20:20 (Teren I)

CS Junior Țăndărei – FC U Craiova 1984 Albastru  – 25 iulie ora 19:30 – 20:20 (Teren II)

26 Iulie liber

27 iulie

Grupa 916

Sferturi de finală Meci 1 – ora 9:00 – 9:50 (Teren I)

Sferturi de finală Meci 2 – ora 9:00 – 9:50 (Teren II)

Sferturi de finală Meci 3 –  ora 9:50 – 10:40 (Teren I)

Sferturi de finală Meci 4 – ora 9:50 – 10:40 (Teren II)

Grupa 1-8

Sferturi de finală Meci 1 – ora 10:40 – 11:30 (Teren I)

Sferturi de finală Meci 2 – ora 10:40 – 11:30 (Teren II)

Sferturi de finală Meci 3 –  ora 11:30 – 12:20 (Teren I)

Sferturi de finală Meci 4 – ora 11:30 – 12:20 (Teren II)

Grupa 9-16

Semifinale Locurile 13 – 16 – ora 17:00 – 17:50 (Teren I)

Semifinale Locurile 13 – 16 – ora 17:00 – 17:50 (Teren II)

Semifinale Locurile 9 – 12 – ora 17:50 – 18:40 (Teren I)

Semifinale Locurile 9 – 12 – ora 17:50 – 18:40 (Teren II)

Grupa 1-8 

Semifinale Locurile 5 – 8 – ora 18:40 – 19:30 (Teren I)

Semifinale Locurile 5 – 8– ora 18:40 – 19:30 (Teren II)

Semifinale Locurile 1 – 4 – ora 19:30 – 20:20 (Teren I)

Semifinale Locurile 1 – 4 – ora 19:30 – 20:20 (Teren II)

28 iulie

Finală Locurile 15-16 ora 17:00 – 17:50 (Teren I)

Finală Locurile 13-14 ora 17:00 – 17:50 (Teren II)

Finală Locurile 11-12 ora 17:50 – 18:40 (Teren I)

Finală Locurile 9-10 ora 17:50 – 18:40 (Teren II)

Finală Locurile 7-8 ora 18:40 – 19:30 (Teren I)

Finală Locurile 5-6 ora 18:40 – 19:30 (Teren II)

Finală Locurile 3-4 ora 19:30 – 20:20 (Teren I)

Finală Locurile 1-2 ora 19:30 – 20:20 (Teren II)

La această categorie organizatorii au introdus concepul POWER-PLAY. Astfel dacă o echipă va avea un avantaj de patru goluri (4-0, 5-1,6-2 etc), va juca automat cu un om în minus până când diferența se va reduce la doar trei goluri (4-1,5-2, 6-3 etc).

SISTEMUL DE JOC VA FI 6+1, iar timpul de joc 2 reprize de 20 de minute.

Pentru înscrierea la competiție fiecare echipă va trebui să prezinte un tabel nominal cu lotul, care va include numele fiecărui jucător, data nașterii și numărul după tricou, plus viza medicală, iar în caz de contestație va fi necesar prezentarea pașaportului, carnetului de elev vizat la zi sau a carnetului de legitimare, de asemenea vizat la zi.

Cupa Mării Negre este o competiție inclusă în proiectul Asociației Județene de Fotbal Constanța – „Fotbalul – o punte spre comunitate”, proiect realizat cu sprijinul Consiliul Județean Constanța.

Trending