Contactează-ne

Sport

Cupa Mării Negre / Categoria 2008 -Programul competiției

Publicat acum

,

În perioada 18-22 iulie, pe terenul central din cadrul Complexului Sportiv Techirghiol, vor avea loc partidele categoriei 2008 de la Cupa Mării Negre.

Cele 12 echipe participante au fost împărțite în 3 grupe de câte 4 echipe.

Iată programul competiției

Categoria 2008 (2RX25 de minute)

Grupa A

FC Botoșani Roșu

Academia Flavius Stoican

Oțelul Galați

AXI București

Etapa I

FC Botoșani Roșu – Axi București – 17 iulie ora 16:30 – 16:30

Academia Flavius Stoican – Oțelul Galați – 17 iulie ora 16:30 – 17:30

Etapa II

AXI București – Oțelul Galați – 18 iulie ora 9:30 – 10:30

FC Botoșani Roșu – Academia Flavius Stoican – 18 iulie ora 10:30 – 11:30

Etapa III

Academia Flavius Stoican – AXI București – 18 iulie ora 18:00 – 19:00

Oțelul Galați – FC Botoșani Roșu – 18 iulie ora 19:00 – 20:00

Grupa B

Școala de Fotbal Damian Militaru

Sparta Techirghiol

FC Botoșani Albastru

Viitorul Zimnicea

Etapa I

Școala de Fotbal Damian Militaru – Sparta Techirghiol – 17 iulie ora 17:30 – 18:30

FC Botoșani Albastru – Viitorul Zimnicea – 17 iulie ora 18:30 – 19:30

Etapa II

Viitorul Zimnicea – FC Botoșani Albastru – 18 iulie ora 11:30 – 12:30

Școala de Fotbal Damian Militaru – Sparta Techirghiol – 18 iulie ora 12:30 – 13:30

Etapa III

Sparta Techirghiol – Viitorul Zimnicea – 19 iulie ora 9:00 – 10:00

FC Botoșani Albastru – Școala de Fotbal Damian Militaru – 19 iulie ora 10:00 – 11:00

Grupa C

Raiders București

Transilvania Bistrița

CSS Medgidia

CS Vulcan

Etapa I

Raiders București – CS Vulcan – 17 iulie 19:30 – 20:30

Transilvania Bistrița – CSS Medgidia – 18 iulie ora 8:30 – 9:30

Etapa II

CS Vulcan – CSS Medgidia – 18 iulie ora 16:00 – 17:00

Raiders București – Transilvania Bistrița – 18 iulie ora 17:00 – 18:00

Etapa III

Transilvania Bistrița – CS Vulcan – 19 iulie ora 11:00 – 12:00

CSS Medgidia – Raiders București  – 19 iulie ora 12:00 – 13:00

Meciuri eliminatorii

Grupa 9-12

Semifinale Meci 1 – 20 iulie ora 16:00 – 17:00

Semifinale Meci 2 – 20 iulie ora 17:00 – 18:00

Grupa 5-8

Semifinale Meci 1 – 21 iulie ora 9:00 – 10:00

Semifinale Meci 2 – 21 iulie ora 10:00 – 11:00

Grupa 1-4

Semifinale Meci 1 – 20 iulie ora 18:00 – 19:00

Semifinale Meci 2 – 20 iulie ora 19:00 – 20:00

Grupa 9-12

Finală Locurile 11-12 – 21 iulie ora 11:00 – 12:00

Finală Locurile 9-10 – 21 iulie ora 12:00 – 13:00

Grupa 5-8

Finală Locurile 7-8 – 21 iulie ora 16:00 – 17:00

Finală Locurile 5-6  – 21 iulie ora 17:00 – 18:00

Grupa 1-4

Finală Locurile 3-4 – 21 iulie ora 18:00 – 19:00

Finală Locurile 1-2  – 21 iulie ora 19:00 – 20:00

Pentru înscrierea la competiție fiecare echipă va trebui să prezinte un tabel nominal cu lotul, care va include numele fiecărui jucător, data nașterii și numărul după tricou, plus viza medicală, iar în caz de contestație va fi necesar prezentarea pașaportului, carnetului de elev vizat la zi sau a carnetului de legitimare, de asemenea vizat la zi.

Cupa Mării Negre este o competiție inclusă în proiectul Asociației Județene de Fotbal Constanța – „Fotbalul – o punte spre comunitate”, proiect realizat cu sprijinul Consiliul Județean Constanța.

Trending