Contactează-ne

Sport

În weekend are loc Țăndărei Cup

Publicat acum

,

Țăndărei devine în week-end capitala fotbalului juvenil din zona Munteniei. Programată inițial pe 24 aprilie și amânată pentru 15 mai, cea de a treia ediție a Țăndărei Cup strânge la start 16 echipe.

Competiția se adresează categoriilor de vârstă 2010 și 2012. Înscrierile s-au încheiat încă din luna aprilie, dar pe parcurs Viitorul Fârţăneşti s-a retras de la ambele categorii de vârstă, în timp ce Sparta Techirghiol a spus “pas” la categoria 2012.

Viitorul Ialomița la ambele categorii și Luceafărul Brăila la 2012 sunt echipele chemate să le înlocuiască pe cele două formații retrase.

Categoria 2010

Grupa A: Juniorul Țăndărei, Viitorul Ialomița, Voința Valu lui Traian, Kinder Constanța

Grupa B: Sparta Techirghiol, Sporting Galați, ACS Medin Sport Slobozia, CSM Fetești

Teren I – Ora 9.00 – 9.40 – Grupa A – Kinder Constanța – Voința Valu lui Traian

Teren I – Ora 9.50 – 10.30 – Grupa A – Juniorul Țăndărei – Viitorul Ialomița

Teren II – Ora 9.00 – 9.40 – Grupa B – Sparta Techirghiol – CSM Fetești

Teren II – Ora 9.50 – 10.30 – Grupa B – Sporting Galați – ACS Medin Sport Slobozia

Teren I – Ora 10.30 – 11.10 – Grupa A – Voința Valu lui Traian – Viitorul Ialomița

Teren I – Ora 11.20 – 12.00 – Grupa A – Kinder Constanța – Juniorul Țăndărei

Teren II – Ora 10.30 – 11.10 – Grupa B – ACS Medin Sport Slobozia – CSM Fetești

Teren II – Ora 11.20 – 12.00 – Grupa B – Sparta Techirghiol – Sporting Galați

Teren I – Ora 12.10 -12.50 – Grupa A – Juniorul Țăndărei – Voința Valu lui Traian

Teren I – Ora 13.00 – 13.40 – Grupa A – Viitorul Ialomița – Kinder Constanța

Teren II – Ora 12.10 -12.50 – Grupa B – Sporting Galați – CSM Fetești

Teren II – Ora 13.00 – 13.40 – Grupa B – ACS Medin Sport Slobozia – Sparta Techirghiol

Marea finală la categoria 2010 este programată la ora 17.30.

Categoria 2012

Grupa A: Juniorul Țăndărei, Pescărușul Sarichioi, Luceafărul Brăila, Voința Valu lui Traian

Grupa B: ACSC Cazasu, Sporting Galați, Viitorul Ialomița, ACS Medin Sport Slobozia

Ora 9.00 – 9.30 – Grupa A – Juniorul Țăndărei – Pescărușul Sarichioi

Ora 9.40 – 10.20 – Grupa A – Luceafărul Brăila – Voința Valu lui Traian

Ora 10.30 – 11.00 – Grupa B – ACS Medin Sport Slobozia – Viitorul Ialomița

Ora 11.00 – 11.40 – Grupa B – ACSC Cazasu – Sporting Galați

Ora 11.50 – 12.20 – Grupa A – Pescărușul Sarichioi – Voința Valu lui Traian

Ora 12.20 – 12.50 – Grupa A – Juniorul Țăndărei – Luceafărul Brăila

Ora 13.00 – 13.30 – Grupa B – Viitorul Ialomița – Sporting Galați

Ora 13.40 – 14.10 – Grupa B – ACS Medin Sport Slobozia – ACSC Cazasu

Ora 14.20 – 14.50 – Grupa A – Luceafărul Brăila – Pescărușul Sarichioi

Ora 15.00 – 15.30 – Grupa A – Voința Valu lui Traian – Juniorul Țăndărei

Ora 15.40 – 16.10 – Grupa B –  ACSC Cazasu – Viitorul Ialomița

Ora 16.20 – 16.50 – Grupa B – Sporting Galați – ACS Medin Sport Slobozia

Marea finală la categoria 2012 este programată la ora 19.00.

Publicitate
Adaugă un comentariu

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Trending